Badania komputerowe stóp i testy funkcjonalne

Okiem fizjoterapeuty

Jest to badanie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, przede wszystkim komputerowego wraz z analitycznym oprogramowaniem. Wsparte technikami tradycyjnymi. Podstawą jest komputerowa platforma (podobaroskop), badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy oraz czujnik sensomotoryczny WIWA ® Science  zakładany na ciało, za pomocą którego badamy analizy chodu, biegu, skoków, ruchu głowy oraz zakresu ruchu w pozostałych stawach m.in. kończyn dolnych i kończyn górnych. Podobaroskop oraz System WIWA ® Science umożliwiają ocenę postępów rehabilitacji pacjenta jak również stanu pacjenta po zakończonym leczeniu. Na podstawie wyników badań opracowujemy indywidualny program rehabilitacji (terapię manualną, kinezyterapię) oraz projektujemy indywidualne zaopatrzenie profilaktyczno – rehabilitacyjne (wkładki ortopedyczne, odciążenia, obuwie zindywidualizowane).

KOMPUTEROWE BADANIE STÓP

Na podobaroskopie możemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne). Badanie trwa krótko i nie jest stresujące nawet dla małych dzieci.

Zastosowanie podobaroskopu

Do badania wykorzystujemy także podoskaner i podoskop- podświetloną płytę, dzięki której widać miejsca styku stopy z podłożem, a tym samym wysklepienie łuków stopy, ustawienie pięt w odciążeniu i obciążeniu. PodoScan 2D to z kolei udoskonalenie tradycyjnego podoskopu. Podczas badania obraz stóp jest skanowany i automatycznie przetwarzany i transmitowany do komputera.

Czym jest Podoscan 2D

Przestrzenna i czasowa kontrola parametrów chodu stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod umożliwiających sprawdzenie postępów rehabilitacji, kondycji po doznanych urazach lub przebytych operacjach, identyfikację patologii i ogólną analizę chodu. Umożliwia nam to stosowany w naszych gabinetach system WIWA ® Science

.

Na jakiej zasadzie działa Free4ACT?

System WIWA ® Science znalazł szerokie zastosowanie u sportowców, gdyż posiada protokoły umożliwiające analizę poszczególnych czynności wykonywanych w sporcie. A jeśli tak!, to znalazł również szczególne zastosowanie u osób niepełnosprawnych z niedowładami i częściowymi porażeniami nerwowo- mięśniowymi.

A TYLKO DLA SPORTOWCÓW:

Analiza za pomocą czujników pozwala na uzyskanie pozycji, które będą powodować poprawienie wyników w sporcie i rekreacji, a jednocześnie będą eliminować przyczyny spowalniające ruch.