Szkolenia Anatomy Trains

  1. PrintTERMINY ZAPLANOWANYCH SZKOLEŃ ANATOMY TRAINS:
  • Anatomy Trains I – Termin: 7-8 maj 2015 r. w Szczecinie, godziny zajęć 9.00-17.00
  • Anatomy Trains II – Termin: 9-10 maj 2015 r. w Szczecinie, godziny zajęć 9.00-17.00

2. PROWADZĄCY

  • Wojciech Cackowski – certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains

3. CENA:

  • 1 100 zł dla osób, które dokonają rejestracji i wniosą opłatę do 28.02.2015r. za jeden moduł (dwa moduły 2 200 zł)
  • 1 200 zł dla osób, które dokonają rejestracji i wniosą opłatę po 28.02.2015r., za jeden moduł (dwa moduły 2 400 zł)

4. FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Imię i nazwisko *:

Adres e-mail *:

Telefon:*

Wybierz szkolenie *

Czy chcesz otrzymać fakturę za szkolenie?
 

Oświadczam, iż zapoznałem/ łam się z Regulaminem Szkoleń PODOLOGIA.pl *
 

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

Kod zabezpieczający:
captcha

Wprowadź kod zabezpieczający *:

* - pola wymagane

5. PROGRAM SZKOLENIA

Anatomy Trains to szkolenie prowadzone w formie warsztatów, w których w cztaśmyęści wykładowej przekazane będą prezentacje oraz materiały audio-wizualne, poparte nagraniami z sekcji zwłok prowadzonych przez Toma Myers’a. Każdy z uczestników pogłębi wiedzę z zakresu anatomii powięziowej oraz nabędzie umiejętność rozpoznawania, planowania i realizowania terapii w obszarze zaburzeń w systemie mięśniowo- powięziowym.Trójwymiarowe animacje pozwolą na zrozumienie i zapamiętanie funkcjonowania struktur. Praktyczna część obejmuje naukę koncepcji Anatomy Trains, włączając do analizy funkcjonowania mięśni i stawów, rozumienie całości powiązań struktur funkcjonalnych aparatu ruchu w oparciu taśmy anatomiczne. Tworzą one połączenia powięziowo – mięśniowe, których analiza i planowana terapia pozwala na odzyskanie prawidłowych wzorców postawy, ruchu i funkcjonalności w ciele człowieka. Każdy z uczestników nabędzie umiejętność analizy posturalnej (Body Reading) oraz naukę palpacji i wykonywania technik manipulacji mięśniowo – powięziowych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ – ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁWYM PROGRAMEM:

6. DLA KOGO SZKOLENIE ANATOMY TRAINS?

Anatomy Trains to szkolenie dla osób pracujących z ciałem człowieka: fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, masażystów oraz instruktorów ruchu (joga, pilates, itd.). W szkoleniach biorą również udział lekarze (wraz ze swoimi zespołami rehabilitantów i trenerów), którzy w praktyce zawodowej leczą i rehabilitują narząd ruchu.

7. KILKA SŁÓW O PROWADZĄCYMWojtek

Wojciech Cackowski, certyfikowany terapeuta KMI, nauczyciel Anatomy Trains. Fizjoterapeuta, który metod integracji struktoralnej uczył się u Toma Myersa, Jamesa Earlasa oraz asystował przy szkoleniach KMI Larremu Philipsowi. Wieloletnie doświadczenie Wojtka w pracy z pacjentami oraz nad własnym ciałem, spowodowało, że dokonuje zmian strukturalnych u osób z którymi praktykuje jako terapeuta. Jako komplementarne metody sostuje jogę, osteopatię wisceralną oraz terapię powięziową w wodzie. Wciąż szkoli się i rozwija z zakresu terapii manualnej, ruchowej i poznaje „rewolucyjnie powiązaną” anatomię.

8. ANATOMY TRANS – KONCEPCJA

KMI to zbiór postępowania, Anatomy Trains to mapa, razem tworzą system, który skierowany jest na poprawę funkcjonalności struktur człowieka, a w konsekwencji powrót ciała do prawidłowych wzorców ruchu. Obowiązuje tu więc mechanistyczny model ludzkiego funkcjonowania, który działając poprawnie wolny jest od wszelkich dysfunkcji i zespołów bólowych. W konscepcji Anatomy Trains wyeliminowano segmentaryczne podejście do ciała człowieka, traktując ją jako strukturę współzależnych mechanizmów. Anatomy Trains jest mapą podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała, przy założeniu, że podążać będziemy za ciągłością mięśnia i powięzi, poszukując linii napięcia, które przedłużają pojedynczy mięsień biegnąc poprzez poszczególne segmenty ciała. Właśnie te linie dają nam obraz funkcjonalności, a w konsekwencji powstałych dysfunkcji, które w terapii zgodnej z omawianą koncepcją będziemy „rozplątywać” (tj. przywracać ich funkcjonalność). W koncepcji Anatomy Trains opracowano 12 meridianów powięziowo – mięśniowych, które przekazują ruch, stabilizację, przeciążenie i ograniczenie pomiędzy poszczególnymi segmentami ciała, co obrazuje się w zespołach bólowych lub innych objawach ze strony narządu ruchu. Manipulacje powięziowe zgodne z koncepcją KMI pozwalają na ocenę funkcjonowania oraz przywrócenie balansu funkcjonowania taśm oraz zaktywizować powierzchniowe mięśnie i mięśnie głębokie, aby przywrócić współzależną relację pomiędzy tymi dwiema warstwami.