Sprzęt gabinetu dietetycznego

ANALIZATORY SKŁADU MASY CIAŁA

1. Analizator składu masy ciała seca mBCA 515 jest perełką wśród analizatorów. Kliniczna walidacja, medyczna precyzja, medyczna przydatność – seca dokonała porównania wyników pomiarów seca mBCA z wartościami Złotego Standardu naukowego w ramach badań walidacyjnych. Seca mBCA rzeczywiście jest w stanie sprostać wymaganiom w medycynie. Dzięki seca mBCA możliwe jest porównanie masy tłuszczowej i masy beztłuszczowej ze Złotym Standardem, który składa się z kombinacji czterech obszernych metod porównawczych (ADP, D2O, DEXA i waga). Dodatkowo firma seca zestawiła wodę pozakomórkową z metodą NaBr. Wyniki są jasne: w przeciwieństwie do wielu innych urządzeń pomiarowych BCA dostępnych na rynku, wyniki pomiaru seca mBCA są niemal tak precyzyjne  jak bardzo skomplikowane metody naukowe.seca-515

Pięć istotnych zalet dla medycyny:

  • Pomiary z medyczną precyzją
  • Analiza ogólnego stanu zdrowia i odżywiania pacjenta
  • Krótkie badanie trwające zaledwie 20 sekund
  • Wczesne rozpoznanie oznak wielu chorób
  • Dokładniejsza obserwacja przebiegu terapii
Cena netto 45569,40 zł Cena brutto 49214,95 zł VAT 8%

2. Analizator składu Ciała Jawon Medical IOI-353, ze względu na to, iż łączy w sobie zarówno cechy wysoko zaawansowanych urządzeń jak i tych podstIOI 353 w trakcie składania ekranuawowych w przystępnej w cenie, jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla poradni dietetycznych, jak i specjalistycznych gabinetów lekarskich. Analizator IOI-353 dzięki wieloczęstotliwościowemu pomiarowi bioimpedancji elektrycznej, pozwala na specjalistyczny pomiar składu ciała z uwzględnieniem zarówno podstawowych parametrów takich jak m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej, wody, masy tkanek miękkich, jak i bardziej zaawansowanych, takich jak zawartość protein i minerałów, oceny wisceralnej tkanki tłuszczowej. Określenie poszczególnych komponentów w ciele, ocena podstawowej przemiany materii oraz wieku metabolicznego umożliwia określenie typu sylwetki badanego, jak również ustalenie indywidualnych zaleceń związanych z aktywnością fizyczną i kalorycznością diety. Analizator dzięki systemowi 8 elektrod pozwala również na określenie składu ciała w poszczególnych kończynach i tułowiu osobno. Urządzenie jest proste w obsłudze, posiada wbudowaną drukarkę termiczną. Wydruk z drukarki termicznej, jak i z komputera jest w języku polskim. Dzięki składanej kolumnie i dołączonej do zestawu solidnej walizce na kółkach, analizator z łatwością można transportować. Do urządzenia można podłączyć ultradźwiękowy wzrostomierz oraz ciśnieniomierz. W zestawie z analizatorem znajduje się oprogramowanie umożliwiające komunikację urządzenia z komputerem oraz archiwizację i analizę wyników.

 

Cena netto 15 555,56 zł Cena brutto 16 800,00 zł VAT 8%

3. Analizator Składu Ciała Człowieka Jawon Medical X Contact 350, jest innowacyjnym urządzeniem wykonującym pomiary analizy składu ciała z wykorzystaniem 4 jawon x-contact 350Fczęstotliwości. Posiada dotykowy ekran, możliwość bezprzewodowej transmisji danych do komputera. Urządzenie umożliwia ocenę zawartości tkanki tłuszczowej i tkanek miękkich w poszczególnych segmentach ciała, jak również analizę m.in. zawartości tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej, wody, masy tkanek miękkich w całym ciele. Dodatkowo badane są takie parametry jak masa protein i minerałów, analiza tłuszczu zgromadzonego w okolicy brzucha, wiek metaboliczny oraz podstawowa i ponadpodstawowa przemiana materii. Wynik otrzymany za pomocą urządzenia uwzględnia również ocenę typu sylwetki badanego oraz indywidualną interpretację otrzymanych wyników. W zestawie z analizatorem znajduje się oprogramowanie umożliwiające komunikację urządzenia z komputerem oraz archiwizację i analizę wyników.

Cena netto 12 055,56 zł Cena brutto 13 020,00 VAT 8%

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

4. Fałdomierz BATY z oprogramowaniem – charakteryzuje się wysoką powtarzalnością i dokładnością pomiarów. Jest to urządzenie eleganckie, wykonane z wysokiej jakości, błyszczącego, srebrnego metalu, dzięki czemu cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością. Oprogramowanie do oceny składu ciała umożliwia graficzny wydruk danych otrzymanych z pomiaru fałdów skórnych oraz uzyskanie dodatkowych wskaźników. Pomiary fałdu skórnego wykonuje się przez uchwycenie skóry i leżących pod nią tkanek między dwa ramiona fałdomierza. Aby zwiększyć precyzję i powtarzalność pomiarów, należy dokonać dwóch lub większej liczby pomiarów z każdego miejsca, a następnie obliczyć średni wynik.

Pomiary wykonuje się w 3 miejscach:

u kobiet:Baty zdjęcie analizatora z oprogramowaniem

 • udo (fałd pionowy w połowie odległości między biodrem a kolanem)
 • triceps (fałd pionowy w połowie odległości między biodrem a ramieniem)
 • biodro (fałd skórny nad kością biodrową)

u mężczyzn:

 • udo (fałd pionowy w połowie odległości między biodrem a kolanem)
 • brzuch (fałd pionowy 2cm od pępka)
 • klatka piersiowa (fałd skośny w połowie odległości między ramieniem a sutkiem)
Cena netto 1668,25 zł Cena brutto 1801,71 zł VAT 8%

5. Fałdomierz bez oprogramowania, jest przeznaczony dla osób z mniejszymi wymaganiami, oczywiście przeznaczony także do zastosowań profesjonalnych. Urządzenie służy do łatwego i szybkiego pomiaru fałdów skórnych. Obudowa wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią długą trwałość produktu. Czytelna skala zapewnia ergonomię pracy.

Cena netto 200 zł Cena brutto 246 zł VAT 23%

6. Wzrostomierz  – stadiometr SECA 217 – waży tylko 3,6 kg i dzięki temu nadaje się do użytku mobilnego. Stosowany jest np. w medycynie szkolnej, ale sprawdza się takżeSeca_213_wzrostomierz jako urządzenie stacjonarne w gabinetach lekarskich i szpitalach. Składany na części wzrostomierz, daje się szybko i łatwo zmontować i w kilku prostych chwytach zainstalować na podstawie. Nadrukowana na boku wzrostomierza skala zapewnia wygodny i precyzyjny odczyt wyniku podczas pomiaru osób o wzroście do 205cm.

Dane techniczne:

 • zakres pomiaru: 20-205cm
 • podziałka: 1mm
 • masa przyrządu: 3,6 kg
 • wymiary: 328/2145/574 mm
Cena netto 712,50 zł Cena brutto 769,50 zł VAT 8%

7. Wzrostomierz o skali od 0 do 200cm to produkt, który proponujemy dietetykom w ofercie mini. Charakteryzuje się łatwym montażem na ścianie oraz czytelnym wskazaniem pomiaru.

Cena netto 65,55 zł Cena brutto 70,79 zł VAT 8%